Co to jest Fabianka (definicja)?


Definicja

Fabianka - słowo z języka polskiego

Fabianka to słowo pochodzące z języka polskiego, które jest odmianą słowa "Fabianek". Jest to żeński odpowiednik imienia Fabian, które wywodzi się z łacińskiego imienia Fabianus. W Polsce imię to jest stosunkowo rzadko nadawane, dlatego też słowo "Fabianka" jest mniej znane niż jego męski odpowiednik.

Słowo "Fabianka" może mieć kilka znaczeń, w zależności od kontekstu, w jakim jest używane. Najczęściej oznacza ono osobę o imieniu Fabian, lecz w tej formie jest ono używane tylko w odniesieniu do płci żeńskiej. Może to być również nazwisko, które wywodzi się od imienia Fabian. W takim przypadku "Fabianka" będzie oznaczać kobietę o nazwisku Fabianek.

W języku polskim słowo "Fabianka" może również oznaczać roślinę z rodziny bobowatych, zwyczajowo nazywaną też "fabianką". Jest to roślina zielna, która występuje w Europie i Azji, a jej kwiaty są charakterystyczne dla polskiej wiosny. Roślina ta jest często wykorzystywana w kuchni jako dodatek do sałatek lub jako zioło przyprawowe.

Ponadto, słowo "Fabianka" może być używane jako określenie pewnego typu tkaniny. Jest to materiał wykonany z bawełny lub lnu, który charakteryzuje się wzorem w paski lub kratkę. Tkanina ta jest często stosowana do produkcji ubrań, zwłaszcza w sezonie letnim, ponieważ jest lekka i przewiewna.

W wielu regionach Polski słowo "Fabianka" jest również używane w odniesieniu do pewnego rodzaju potrawy. Jest to zupa, która jest przygotowywana z różnych warzyw, takich jak marchew, pietruszka, seler, por, kapusta i ziemniaki. Do jej przygotowania wykorzystuje się również mięso, najczęściej wieprzowinę lub kurczaka. Zupa ta jest bardzo pożywna i popularna wśród Polaków, zwłaszcza w okresie zimowym.

Podsumowując, "Fabianka" jest odmianą słowa "Fabianek" i może mieć kilka znaczeń. Najczęściej oznacza ona osobę o imieniu Fabian lub nazwisku Fabianek, roślinę z rodziny bobowatych, tkaninę lub potrawę. Jest to słowo charakterystyczne dla języka polskiego i często używane w codziennym życiu.

Czy wiesz już co to jest Fabianka?

Inne definicje:

hakerami
(...) w sposób legalny lub nielegalny. Mimo że większość społeczeństwa kojarzy słowo "haker" z negatywnym znaczeniem, istnieją również tzw. "hakerzy etyczni", którzy wykorzystują swoje umiejętności w pozytywny sposób dla dobra społeczeństwa.

Sądrożyce
(...) z XIII wieku, kiedy to wieś należała do biskupstwa wrocławskiego. W kolejnych wiekach zmieniała właścicieli, aż w końcu w 1842 roku została zakupiona przez hrabiego von Reden. W okresie międzywojennym Sądrożyce należały do powiatu oleśnickiego, a po II wojnie światowej weszły w skład województwa wrocławskiego.W Sądrożycach znajduje się zabytkowy kościół pw. św. Michała Archanioła, który został wybudowany w XV wieku. Jest to jednonawowa budowla z wieżą, wewnątrz której znajduje się barokowy ołtarz i późnorenesansowa (...)

tachyfrenie
(...) prowadzić do poważniejszych zaburzeń psychicznych. Leczenie tachyfrenii zależy od jej przyczyny i może obejmować terapię farmakologiczną, psychoterapię oraz techniki relaksacyjne.Podsumowując, tachyfrenie jest stanem, w którym osoba doświadcza przyspieszonego myślenia i mówienia, co może być objawem różnych zaburzeń psychicznych. Wymaga ona profesjonalnej pomocy i leczenia, aby poprawić jakość życia jednostki oraz zapobiec poważniejszym zaburzeniom psychicznym. Warto zwrócić uwagę na objawy tachyfrenii (...)

ucieleśnienie
(...) sobą nierozerwalnie związane, a umysł jest ucieleśniony w ciele. Innymi słowy, nasze postrzeganie świata jest kształtowane przez nasze ciało i doświadczenia fizyczne.Ucieleśnienie w codziennym życiuUcieleśnienie jest również obecne w naszym codziennym życiu, choć może nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nasze emocje, myśli i idee często przybierają konkretną formę w naszych działaniach i zachowaniach. Na przykład, kiedy jesteśmy wściekli, nasze ciało reaguje na to poprzez przyspieszone bicie serca, zaciskanie (...)

zabazgrzcie
(...) termin często używany w odniesieniu do dziecięcych zapisów lub tekstu, który jest napisany w sposób niechlujny. Może on być również wykorzystywany w kontekście krytyki lub wyśmiewania czyjegoś talentu artystycznego lub umiejętności pisania.

zabazgrzą
(...) na przykład "zabazgrał swoją szansę" na awans w pracy poprzez nieodpowiednie zachowanie.W niektórych przypadkach, słowo "zabazgrać" może być używane w przenośnym znaczeniu, na przykład w odniesieniu do zepsucia czegoś niematerialnego. Można powiedzieć, że ktoś "zabazgrał swoją reputację" poprzez nieodpowiednie zachowanie lub decyzje. W takim kontekście, słowo to może oznaczać również zepsucie lub zanieczyszczenie czegoś abstrakcyjnego, na przykład relacji z innymi ludźmi.Etymologia słowa "zabazgrać"Pochodzenie (...)

kaczorska
(...) tę cechę.Kaczorska jako przezwiskoCzasami słowo "kaczorska" może być używane jako przezwisko dla osoby, która jest naiwna lub niezdarna. Może to być zarówno przydomek nadany przez znajomych, jak i wyśmiewające określenie używane przez osoby z zewnątrz. W takim kontekście "kaczorska" może być traktowana jako wyraz pogardy lub szyderstwa.Kaczorska jako określenie zachowaniaCzęsto słowo "kaczorska" jest używane jako określenie zachowania, które jest naiwne, niezdarne lub nieprzemyślane. Może to być odniesienie (...)

kaczyzmom
(...) reakcji u słuchaczy. Często są to również słowa krytykujące przeciwników politycznych i podważające ich wiarygodność.Ostatnią cechą kaczyzmomu jest silne przywiązanie do tradycji i konserwatyzm. Polityka PiS jest często postrzegana jako konserwatywna, a jej zwolennicy bronią tradycyjnych wartości i instytucji. Jednak często jest to krytykowane przez przeciwników, którzy zarzucają partii brak otwartości na zmiany i postęp w społeczeństwie.Podsumowując, kaczyzmom to termin, który odnosi się do charakterystycznych (...)