Definicje wyrazów na literę R / strona 2

Definicja słowa: rabowaczach
(...) do przestępstw, aby zapobiec ich powtarzaniu się.PodsumowanieRabowacze to osoby lub grupy, które zajmują się rabowaniem, czyli kradzieżą lub grabieżą. Ich działalność ma negatywny wpływ na społeczeństwo, dlatego ważne jest wzmocnienie systemu bezpieczeństwa oraz edukacja społeczeństwa na temat bezpieczeństwa. Współpraca służb i społeczeństwa może pomóc w zapobieganiu przestępczości i poprawie bezpieczeństwa w społeczeństwie.

Definicja słowa: rączuchnom
(...) zdrobnieniem od słowa "rączucha". Słowo to jest używane w odniesieniu do osób lub zwierząt posiadających wyjątkowo zwinne i sprężyste palce. Może to być pochwała dla kogoś, kto jest bardzo zręczny lub ironiczne określenie dla osoby niezdarniejszej. Jest to słowo charakterystyczne dla niektórych regionów Polski i nie jest powszechnie używane.

Definicja słowa: Raczyński
(...) historia i znaczenieRaczyński to nazwisko, które ma bogatą historię i wiele znaczeń. Pochodzi ono od staropolskiego słowa "raczyć", które oznacza "chcieć" lub "pragnąć". Nazwisko to pochodzi od imienia Racz, które było bardzo popularne wśród szlachty polskiej w średniowieczu.W XIV wieku nazwisko Raczyński pojawiło się w dokumentach związanych z rodem szlacheckim z Wielkopolski. Byli to potomkowie rycerza Raczka z Raczkowa, którzy przyjęli nazwisko pochodzące od ich miejsca zamieszkania. W XIV i XV wieku (...)

Definicja słowa: racławiczankach
(...) swojego kraju. Jest to również określenie dla kobiet, które są dumne ze swojego pochodzenia i związane z tradycją i historią swojego regionu. Słowo to jest często używane w kontekście patriotycznym, a także jako forma szacunku i uznania dla kobiet, które walczyły i wciąż walczą o prawa i równouprawnienie płci.PodsumowanieRacławiczanki to odmiana słowa "racławiczanka", której pochodzenie jest związane z bitwą pod Racławicami i kobietami, które w niej brały udział. Obecnie słowo to ma szerokie znaczenie (...)

Definicja słowa: raczyłby
(...) używane w pytaniach, np. "Czy raczyłby pan zjeść kolację ze mną?". W tym przypadku wyraża ono uprzejmą prośbę o udział w posiłku.Różnica między "raczyłby" a "chciałby"Mimo że oba czasowniki wyrażają chęć lub zgodę, istnieje pewna subtelna różnica między nimi. "Raczyłby" jest bardziej formalne i uprzejme, bardziej odpowiednie w sytuacjach oficjalnych lub z szacunkiem do rozmówcy. Natomiast "chciałby" jest nieco bardziej bezpośrednie i może być używane w mniej formalnych sytuacjach lub w rozmowach z bliskimi (...)

Definicja słowa: rabuś
(...) przestępstwa popełniają w sposób zorganizowany i często z użyciem przemocy.Rabuś często kojarzony jest z kryminalnym światem, gdzie działa w grupach przestępczych. Są to osoby, które nie boją się ryzyka i często angażują się w nielegalne działania, takie jak kradzieże, napady, oszustwa czy handel narkotykami.Jedną z cech charakterystycznych dla rabusia jest brak skrupułów i empatii wobec swoich ofiar. Często wykorzystuje słabszych i bezbronnych, aby osiągnąć swoje cele. Jest to osoba, która nie dba o (...)

Definicja słowa: racjonalizatorka
(...) w sobie niezwykły dar do wprowadzania zmian, które przynoszą korzyści i usprawniają działanie różnych procesów. Jest to kobieta, która posiada umiejętność myślenia analitycznego, kreatywności oraz determinacji w dążeniu do celu. Racjonalizatorka jest nie tylko autorką pomysłów, ale również ich realizatorką, co czyni ją niezwykle cenną w każdej dziedzinie.Racjonalizatorka w dziedzinie pracyW kontekście pracy, racjonalizatorka jest osobą, która wdraża innowacyjne rozwiązania, mające na celu usprawnienie (...)

Definicja słowa: racuszkach
(...) języku polskim. Oznacza ono małego chłopca lub chłopczyka i jest często używane w gwarze dziecięcej. Słowo to pochodzi od nazwy placka "racuch" i jest związane z dawnym zwyczajem karmienia dzieci takimi plackami. Obecnie, słowo to jest używane w codziennych rozmowach, aby wyrazić czułość i uroczość dziecięcych zachowań.